Na Slovakia Ringu vyhlásili víťazov digitálneho šampionátu

O tomto víkendu ( 22-23.8. ) se na Slovakiaringu konal tradiční sraz našeho Onlineracingu, v jehož rámci proběhlo vyhlášení vítězů Mistrovství Slovenské republiky v digitálním motorsportu. Níže jsou fotografie od Jaroslava Javorky s komentářem Jána Žgravčáka.

Pódium na OMV MAxxMotion Veľkej cene SR pretekov cestných automobilov si v sobotu na chvíľu požičali jazdci Majstrovstiev SR v digitálom motoršporte. Slovenská asociácia motoristického športu totiž v spolupráci s tímom komunity Onlineracing.eu zorganizovala historicky prvý slovenský šampionát v pretekoch na počítačových simulátoroch, do ktorého sa prihlásilo spolu až 68 jazdcov. Spolu 14 podujatí (8 dvojšprintov a 6 vytrvalostných dvojhodinoviek) ponúklo divákom na sociálnych sieťach množstvo tesných súbojov.
“Som rád, že sa nám podarilo veľmi rýchlo a promptne využiť koronakrízu a pozastavenie všetkých poduajtí na zorganizovanie takéhoto šampionátu,” povedal na Slovakia Ringu Dušan Koblišek, prezident SAMŠ. “Prvé preteky na konci apríla sme išli rovnakom týždni ako napríklad Nemci, takže Slovensko sa v tejto disciplíne nestratí. Verím, že aj takto sa nám bude dariť rozširovať základňu slovenského motoršportu.”
Na najvyšší stupienok v absolútnom poradí vystúpil Bence Bánki, jazdec tímu Red Bull Racing ESports, ktorý zdolal v súboji o titul Richarda Gondu zo stajne Šenkýř Motorsport by Elis Plus. Tretia priečka pripadla Dávidovi Nemčekovi z ARC Bratislava.
Šprintový titul získal takisto Bánki, zlatý pohár z vytrvalostných pretekov si odniesol Peter Nemsila. Hodnotenie českých jazdcov vyhral Tomáš Sýkora.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *